Nie jesteś przypisany
do placówki

Zajecie otwarte dla rodziców w maluchach

17 maja 2013 r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców.
Uczestnicząc w zajęciu, rodzice mieli okazję poznać sposób prowadzenia zajęć dydaktycznych w przedszkolu. Rodzice obserwowali pracę i zaangażowanie swoich dzieci. Dokonywali oceny zdobytych przez nich wiadomości i umiejętności.
Realizacja zajęcia pt. Niezapominajka przypomina – o przyrodzie niezapominaj miała na celu poznanie przez dzieci historii Święta Polskiej Niezapominajki, kształtowania szacunku do świata przyrody oraz budzenie zainteresowań przyrodniczych.
Dzieci nazywały kolor niebieski, układały elementy niezapominajki w całość, nazywały części budowy rośliny / łodyga, liść, kwiat, płatki/ doskonaliły liczenie w dostępnym zakresie, rozumiały określenie; mniejszy, większy. Ćwiczyły mięśnie narządów mowy na zgłoskach : plum, szum, cha. Wykonując ćwiczenia z zakresu profilaktyki logopedycznej poszerzały wydolność oddechową płuc, oddychały prawidłowym torem oddechowym, kontrolując siłę wydechu. Śpiewały piosenkę o wiośnie wykonując prosty układ ruchowy do piosenki.
Na zakończenie zajęcia dzieci samodzielnie malowały farbami niezapominajki.
Zajęcie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Rodzice wykazali duże zainteresowanie organizacją pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym.
Wszystkim rodzicom bardzo dziękuję za udział w zajęciu oraz zainteresowanie pracą dydaktyczno – wychowawczą w grupie dzieci trzyletnich.

Marzenna Mańko
wpis edytowano 2013-05-26, 21:11